Česky English
Drobečková navigace

Úvod > České derby > Letošní ročník Českého derby

Letošní ročník Českého derby

98. České derby

Vrchol a nejprestižnější klasický dostih sezóny 2018, 98. ročník Českého derby, se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční v neděli 24. června. Jeho dotace 2,5 mil. Kč (cca 96 tis. eur) z něj opět činí nejbohatší rovinový dostih nejen v ČR, ale v celém středoevropském regionu. 

Aktuality

Žokejové derby1. března 2018: do nominací letošního Českého derby byli dohlášeni čtyři noví aspiranti startu, naopak jeden z původně přihlášených koní byl škrtnut. Aktuální počet přihlášených tak je 39 koní.

11. ledna 2018: v prvním termínu přihlášek bylo do nejprestižnější klasické zkoušky, 98. Českého derby (2400 m, 2,5 mil. Kč) nominováno 36 koní. Třiatřicet z domácích stájí /včetně tria vítězů loňských juniorských dostihů nejvyšší kategorie King Heart, Love Connection a Res Judicata/, dva z Německa /listopadový Gr.3 vítěz z Krefeldu Poldi's Liebling a premiant dostihu nezvítězivších z francouzského Argentanu Wetrov/ a jeden z Maďarska /prosincový triumfátor mezi nezvítězivšími na dortmundském písku Jaro/.

Nejvyšší počet svěřenců (4) mají na přihláškách trenéři Allan Petrlík a Arslangirej Šavujev, nejvíce reprezentanty (3) jsou zastoupeny stáje Dr. Charvát, Lokotrans a Rabbit Trhový Štěpánov.

22. prosince 2017: Rada Jockey Clubu ČR schválila a zveřejnila pořadatelem předloženou propozici 98. Českého derby.