Česky English
Drobečková navigace

Úvod > České Derby > Letošní ročník Českého derby

Letošní ročník Českého derby

98. CPI PG České derby

Vrchol a nejprestižnější klasický dostih sezóny 2018, 98. ročník CPI PG Českého derby, se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční v neděli 24. června. Jeho dotace 2,5 mil. Kč (cca 100 tis. eur) z něj opět činí nejbohatší klasický dostih nejen v ČR, ale v celém středoevropském regionu. 

Aktuality

Finis_derby18.jpg

24. června: vítězství v 98. CPI PG Českém derby (Gd-3, 2400 m, 2,5 mil. Kč) překvapivě vybojovala hnědka Blessed Kiss s žokejem Wladimirem Panovem v čase 2:33,52 a stala se po třinácti letech první vítěznou klisnou v nejprestižnějším klasickém dostihu sezóny. Zároveň je po dlouhých jednadvaceti letech prvním vítězným koněm trénovaným přímo na chuchelském závodišti, kde ji připravuje původem ruský kouč Igor Endaltsev. Blessed Kiss vybojovala (svůj druhý životní) triumf pro svého majitele, kazašského podnikatele Yerbola Baizharkinova v sázkovém kurzu 30:1 a na konto získala rovný jeden milión korun. V jejím sedle dosáhl premiérové výhry v derby i na českém území žokej Wladimir Panov, ruský jezdec, jenž už druhou dekádu patří do širší špičky v Německu.

A právě německý host Poldi's Liebling byl největším soupeřem Blessed Kiss a podlehl až po velkém duelu rozdílem krku, třetí honorář získal silným finišem z hloubi pole úspěšnější z tandem zástupců stáje Lokotrans Mon Cheri.

20. června 2018:  Oficiálním partnerem Českého derby je společnost CPI Property Group.

14. června 2018:  v posledním možném termínu byli do Českého derby dohlášeni vítěz a třetí z Velké červnové ceny Saul a Top One. Ze zahraničí potvrdili zájem německý Poldi's Liebling a Dragon, patřící českému majiteli Jiřímu Trávníčkovi, nicméně trénovaný ve Francii.

3. června 2018: dosavadní vývoj šancí před Českým derby nabral nový směr, neboť v hlavní předzkoušce, tradiční Velké červnové ceně, triumfoval do Derby zatím nepřihlášený Saul před klisnou Carmellou a dalším aktérem, jehož jméno na přihláškách Derby není, Top One. Realizační týmy obou chybějících nyní budou zvažovat dohlášení k poslednímu možnému termínu, 14. června. V bratislavském Starohájském kritériu prvním životním vítězstvím posílil své vyhlídky Thisisthekey.

13. května 2018: v klasické Velké jarní ceně Pražské plynárenské se prosadil favorit Sagar před Forrest Gumpem, avšak ani jeden z nich není do Derby přihlášen. Z adeptů červnového vrcholu finišoval nejlépe třetí v cíli Mon Cheri. Jeden z rámcových dostihů však snadno opanoval Cape Freedom a s kurzem 4:1 se posunul do pozice předběžného favorita Českého derby. Mostecký přípravný Memoriál dr. Frankenbrgera se stal kořistí Be Mastera.

1. března 2018: do nominací letošního Českého derby byli dohlášeni čtyři noví aspiranti startu, naopak jeden z původně přihlášených koní byl škrtnut. Aktuální počet přihlášených tak je 39 koní.

11. ledna 2018: v prvním termínu přihlášek bylo do nejprestižnější klasické zkoušky, 98. Českého derby (2400 m, 2,5 mil. Kč) nominováno 36 koní. Třiatřicet z domácích stájí /včetně tria vítězů loňských juniorských dostihů nejvyšší kategorie King Heart, Love Connection a Res Judicata/, dva z Německa /listopadový Gr.3 vítěz z Krefeldu Poldi's Liebling a premiant dostihu nezvítězivších z francouzského Argentanu Wetrov/ a jeden z Maďarska /prosincový triumfátor mezi nezvítězivšími na dortmundském písku Jaro/.

Nejvyšší počet svěřenců (4) mají na přihláškách trenéři Allan Petrlík a Arslangirej Šavujev, nejvíce reprezentanty (3) jsou zastoupeny stáje Dr. Charvát, Lokotrans a Rabbit Trhový Štěpánov.

22. prosince 2017: Rada Jockey Clubu ČR schválila a zveřejnila pořadatelem předloženou propozici 98. Českého derby.