Česky English
Drobečková navigace

Úvod > České derby > Listina vítězů Českého derby

Listina vítězů Českého derby

Rok Vítězný kůň Jezdec Majitel Trenér Čas
2018 BLESSED KISS(FR) kl. Wladimir Panov Yerbol Baizharkinov Igor Endaltsev 2:33,52
2017  JOSEPH  Jiří Palík  Dr. Charvát  Pavel Tůma  2:29,19 
2016  GONTCHAR(FR)  Bauyržan Murzabajev  Valentin Bukhtoyarov  Arslangirej Šavujev  2:33,01 
2015  TOUCH OF GENIUS(IRE)  Jaromír Šafář  Statek Blata Český Ráj  Josef Váňa  2:36,97 
2014  CHEEKY CHAPPIE(IRE)  Jiří Chaloupka  Monte Negro  Radek Holčák  2:33,88 
2013  MISTER AVIATION(IRE)  Ján Havlík  Monte Negro  František Holčák  2:31,97** 
2012  KADYNY(GB)  Jiří Chaloupka  Monte Negro  František Holčák  2:30,76 
2011  ROCHES CROSS(IRE)  Jan Rája  Jasna  Josef Váňa  2:30,31 
2010  TALGADO(GB)  Maria M. Rossak  Lider racing Stable  Filip Neuberg  2:28,46 
2009  AGE OF JAPE(POL)  Jean Pierre Lopez  Bača Palkovice  František Holčák  2:31,37 
2008  TULLAMORE(USA)  Václav Janáček  YOKO  Zdeno Koplík  2:30,62 
2007  MEDEO(IRE)  Paul Eddery  Stáj Turan  Arslangirej Šavujev  2:31,13 
2006  LAUREAT(GER)  Václav Janáček  Gestüt Haus Hahn-Neuberg  Filip Neuberg  2:30,25 
2005  READY FOR LIFE kl.  Jiří Palík  Buc-Film  Josef Váňa  2:37,93 
2004  DARSALAM(IRE)  Stanley Chin  Stáj Turan  Arslangirej Šavujev  2:30,28 
2003  OHNE SORGE(GER) kl.  Jaroslav Donoval  WIN  Filip Neuberg  2:29,45 
2002  PODEROSO(GER)  Philip Robinson  Galaxie-H.M.  Pavla Váňová  2:30,61 
2001  TRIBAL INSTINCT(IRE)  John F. Egan  Ray Racing  František Holčák  2:30,61 
2000  INDURAIN(GER)  Jozef Bojko  Stall Nerce  Hubertus Fanelsa  2:34,09 
1999  RAY OF LIGHT(IRE)  Kamil Píchal  FCC Folprecht Brno  František Holčák  2:30,68 
1998  TEMIRKANOV(GB)  Dušan Andrés  Stajňa Erdan  Arslangirej Šavujev  2:30,37 
1997  NORA JEANE(IRE) kl.  Karol Šarina  Rainbow Racing  Tomáš Šatra  2:34,06 
1996  GLOWING(FR)  William Lord  Kora-Law Soziri V.Karlovice  František Holčák  2:33,4 
1995  REGULUS  Libor Šindar  Nicola Ahrend  František Vítek  2:42,8* 
1994  PROGRESSION(GB)  Karol Šarina  20th Century  Tomáš Šatra  2:34,9 
1993  MANHATTAN PROJECT(GB)  Piotr Piatkowski  Quo Vadis Hanex  Gerárd Martin  2:35,5 
1992  BARBAKAN(POL)  Stanislav Koubek  Zbrojovka a.s. Vsetín  František Holčák  2:30,7 
1991  LYKEION  Vlastimil Smolík  Nicola Ahrend-Napajedla  František Vítek  2:32,8 
1990  GIMT  Vlastimil Smolík  K.p. Tlumačov-Napajedla I  Jiří Janda  2:33,2 
1989  LANCELOT  Vlastimil Smolík  K.p. Tlumačov-Napajedla II  František Vítek  2:32,6 
1988  ARVA kl.  William Lord  PP Topolčianky  František Vítek  2:35,4 
1987  DOX  Josef Dolejší  JZD Slušovice  Václav Chaloupka  2:33,5 
1986  DYNAMIT  Vlastimil Smolík  JZD Jílové  Ladislav Šilhavý  2:32,8 
1985  TROCADERO  Joachim Potempa  VV Zákupy  Jaroslav Drlík  2:33,4 
1984  JUROR(POL)  Mieczyslaw Melnicki  St. Wawrzyncowice  Staszek Dziecina  2:32,0 
1983  TARAN  Vratislav Kubát  VV Zákupy  Jaroslav Drlík  2:32,9 
1982  CEDROS  Milan Klučka  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:39,6 
1981  NELSON  Vlastimil Smolík  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:32,4 
1980 LATINA kl.  Vlastimil Smolík  Hřebčín Napajedla  František Vítek  2:36,8 
1979  VALDAJ  József Vas  Hřebčín Napajedla  František Vítek  2:34,2 
1978  BELLER(SU)  Milan Klučka  JZD Slušovice  František Held  2:37,4 
1977  BOHATIER  József Vas  PP Šamorín  Miroslav Šusta  2:35,4 
1976  SUDAN  František Huleš  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:35,8 
1975  VERONAL  Josef Šach  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:35,7 
1974  ELITA kl.  František Huleš  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:40,5 
1973  SEAL CS(IRE)  Vladislav Fedorowicz  Hřebčín Napajedla  Jaroslav Mašek  2:38,4 
1972  CRAPOM  Miloslava Hermansdorferová  PP Kladruby  Josef Krištůfek  2:33,9 
1971  HVIEZDAR  Miroslav Šusta  PP Šamorín  Miroslav Šusta  2:35,7 
1970  NORBERT(HUN)  József Vas  Stáj Xaverov  József Kiss  2:31,3 
1969 RELIEF  František Huleš  PP Kladruby  Josef Krištůfek  2:36,3 
1968  SEBESTYÉN(HUN)  Mihályi Pintér  Stáj Xaverov  Jaroslav Houra  2:32,9 
1967  SILVER  Nikolaj M. Laks  Hřebčín Napajedla  Nikolaj M. Laks  2:33,5 
1966  CORVET  Tibor Farkas  Stáj Xaverov  Josef Šach  2:33,8 
1965  MYJAVAN  František Huleš  Stáj Machnáč  Břetislav Karel  2:32,4 
1964  RIH(GB)  Károly Csincserak  Stall Sulz  Paul Anthoine  2:37,3 
1963  NIL  Josef Šach  SPS Xaverov  František Hofbauer  2:38,0 
1962  LYON  Josef Bořík  ŠPÚ Motešice  František Hurban  2:34,4 
1961  CORVETTA kl.  Josef Šach  SPS Xaverov  František Hofbauer  2:34,5 
1960  CEJLON  Miroslav Šusta  St. hřebčín Tlumačov  Karel Truhlář  2:36,9 
1959  CENT  František Toušek  Št. žrebčín Horné Motešice  František Hurban  2:33,9 
1958  VÁLEK  František Huleš  VZ Smíchov  Josef Koloc  2:33,7 
1957  KORBEL  Josef Šach  Stáj hřebčínu Napajedla  Josef Celler  2:33,6 
1956  BLYSKAČ  František Toušek  Št. žrebčín Horné Motešice  František Hurban  2:38,1 
1955  MASIS  Karel Havelka  Stáj hřebčínu Napajedla  Josef Celler  2:32,3 
1954  SYMBOL  Jaroslav Mašek  Žrebčín Prešov  Karel Truhlář  2:35,4 
1953  MAKAR  Josef Bořík  St. hřebčín Nemošice  Jaroslav Houra  2:36,4 
1952  HÁJEK  Oldřich Merta  Stáj KVP Praha  Josef Celler  2:33,3 
1951  PINK PEARL(POL)  Wladyslaw Biesiadzinski  St. Szcecin  Konstanty Chatizow  2:43,5 
1950  SVATAVA kl.  Josef Bořík  Stáj JSČZ  Jaroslav Houra  2:34,1 
1949  BOSNA kl.  Josef Šach  Stáj Alka  František Hurban  2:39,8 
1948  LIBERÁL  Josef Bořík  Stáj Pluto  Jaroslav Houra  2:44,2 
1947  PANOŠ  František Hofbauer  Stáj A.P.  Josef Celler  2:35,0 
1946  VANDAL  Josef Krištůfek  Stáj Pluto  Josef Strouhal  2:43,0 
1945  RAVELLO  Leslie Lomax  Stáj Anka  Josef Celler  2:42,2 
1944  DIVA kl.  Bohumil Klečka  Eberhard Maueve  Karel Šmejda  2:40,6 
1943  SAINT-AMOUR(FR)  János Gutai  Stáj Manka  Ferdinand Szigeti  2:34,4 
1942  LIONEL  Leslie Lomax  Stáj Jana  Leslie Lomax  2:34,4 
1941  PILOT  Štefan Takacs  Eberhard Maueve  Richard Richter  2:35,6 
1940  JÁNOŠÍK  Jan Vrábel  Stáj Harry  Richard Richter  2:37,8 
1939  SIMONEL  Viktor Esch  Stáj Frako  Ondřej Kereszturi  2:34,1 
1938  ALCAZAR  Jiří Esch  A. Geisselreiter  Josef Slepetzki  2:41,7 
1937  TORNADO  Oldřich Merta  Stáj Harry  Jaroslav Rosák  2:33,0 
1936  NAPOLI  Jiří Esch  Stáj Ruda  František Puck  2:36,4 
1935  PŘEMYSL  Jindřich Teltschik  Stáj Mici  Josef Slepetzki  2:34,0 
1934  SIMPLON  Viktor Tausz  Philip de Vries  Ondřej Kereszturi  2:38,6 
1933  FAMOS  Viktor Tausz  Stáj Plan  Ondřej Kereszturi  2:36,2 
1932  REK  Jaroslav Houra  Stáj Morava  Jaroslav Rosák  2:39,0 
1931  OSKAR  Jiří Esch  Stáj Chrudim  Antonín Neumann  2:35,9 
1930  PHÖNIX  František Szilágyi  O. Schiller  Marian Zangen  2:35,0 
1929  PERLE kl.  Géza Janek  Mr. Kurt  Vilém Geoghegan  2:36,0 
1928  BLUE STAR kl.  Karel Holoubek  Stáj Ráječko  soukromý trénink  2:44,8 
1927  DAGOBERT  Karel Holoubek  Eberhard Maueve  Karel Šmejda  2:47,2 
1926  VALČÍK  Václav Mildorf  Stáj Morava  Jaroslav Rosák  2:52,7 
1925  RENOMMÉ  Joseph Cockeram  Stáj paní M.  William Lomax  2:34,8 
1924  CLÉOPATRA kl.  Bernard Wenzel  Stáj Kary  William Lomax  2:39,0 
1923  WALLADA(GER)  Jan Pintér  Stáj Kary  Stanislav Machač  2:46,0 
1922  SZEGED(HUN)  Géza Nagy  Ákos Horvát  Jiří Hitsch  2:43,8 
1921  BOXERL(AUT)  Jakub Vinzenz  Bedřich Münzer-Münzbruck  Jindřich Marsh  2:38,0 

*) - dostih se konal na závodišti v Karlových Varech

**) - dostih se konal na Hipodromu Most