Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Startovní listina Českého Derby 2019

Startovní listina Českého Derby 2019



STARTOVNÍ LISTINA 99. ČESKÉHO DERBY

1             AMAZING GANGSTER(GER) - vítěz dubnového Memoriálu prof. Michala, stříbrný z květnové Velké jarní ceny.

                žokej Radek Koplík - vítěz Slovenského derby 2006, v Českém Derby zatím dvakrát druhý a jednou třetí.

                trenér Grzegorz Wroblewski - zkušený kouč s řadou rovinových i překážkových triumfů, Derby ještě nevyhrál.

                stáj AMP Invest sp z oo - česká filiálka stáje varšavského majitele Andrzeje Zielinskiho.

 

2             DALANDI - v dubnu triumfoval mezi nezvítězivšími, ve Velké červnové ceně finišoval šestý.

                žokej Jan Rája - nejstarší jezdec v poli (47), trojnásobný český šampión, vítěz Českého Derby 2011.

                trenér Miroslav Nieslanik - trenér rodinné stáje, klasický dostih ještě nevyhrál, první start v Derby.

                stáj MUDr. Eva Nieslaniková - bude to první start v Derby, navíc s vlastním odchovancem.

 

3             IGNACIUS REILLY(GB) - po debutu ve Francii vítěz Velké jarní ceny, toto bude jeho teprve třetí start v kariéře.

                žokej Bauyržan Murzabajev - trojnásobný český šampión, vítěz Českého Derby 2016, bojuje o německý šampionát.

                trenér: Václav Luka - mezinárodně úspěšný trenér, vítěz jedenácti klasických dostihů, Derby ještě nevyhrál.

                stáj Syndikát V3J - syndikátní stáj, jíž ve stejný den v Royal Ascotu startuje Nagano Gold.

 

4             OUTBACK RIDER(IRE) - dosud nezvítězivší kůň, čtvrtý v květnovém Memoriálu dr. Frankenbergera.

                žokej Jaroslav Línek - osmkrát slovenský šampión, vítěz Derby v SR, Maďarsku, Rakousku a Chorvatsku.

                trenér Arslangirej Šavujev - mezinárodně nejúspěšnější trenér v ČR, vítěz čtyř ročníků Českého Derby.

                stáj Russian Racing Syndicate - stáj se zatím jediným vítězstvím v nejvyšší kategorii.

 

5             URAN(GER) - šestý v Memoriálu dr. Frankenbergera, pátý ve Velké červnové ceně.

                jezdec Michal Demo - aktuálně třetí muž slovenského šampionátu, na první klasický triumf čeká.

                trenér Jan Demele - dříve žokej, nyní trenér z moravských Slušovic, první účast v Českém Derby.

                Stáj Březová - stáj zatím bez vítězství v nejvyšší kategorii, první účast v klasickém dostihu.

 

6             ARCTURUS(IRE) - vloni vítěz dvou menších dostihů v Irsku, letos triumfoval ve Velké jarní ceně SR.

                žokej Jaromír Šafář - trojnásobný český šampión, vítěz Českého Derby 2015.

                trenér František Holčák - veleúspěšný kouč z Valašska, v Českém Derby drží rekord se sedmi vítězi.

                stáj Meridian - stáj s třemi klasickými vítězstvími v zahraničí, v ČR na první takový triumf čeká.

 

7             RAMSSIO(IRE) - po dubnovém triumfu mezi nezvítězivšími byl třetí v Memoriálu dr. Frankenbergera.

                žák David Liška - nejmladší jezdec v poli (18), mimořádný talent, úřadující český šampión.

                trenér Václav Luka - mezinárodně úspěšný trenér, vítěz jedenácti klasických dostihů, Derby ještě nevyhrál.

                stáj Hrubý - tradiční česká stáj s řadou triumfů v nejvyšší kategorii.

 

8             PACIFIC HILL(GER) - zatím nezvítězivší, druhý z Memoriálu dr. Frankenbergera i Velké červnové ceny.

                žokej Jiří Palík - žokejský světoběžník, vítěz Derby v Polsku a dvakrát také v ČR (2005 a 2017).

                trenér Radek Holčák - úspěšný trenér valašské rodinné centrály, České Derby vyhrál před pěti lety.

                stáj Monte Negro - stáj, která po roce existence v dalších třech letech (2012-14) České Derby opanovala.

 

9             TULARKA(IRE) - první z dvojice klisen na startu, sedmá z Velké červnové ceny.

                žokej Eduardo Pedroza - čtyřnásobný německý šampión, vyhrál přes 1600 dostihů, Derby získal v SR a Kataru.

                trenérka Helena Vocásková - úřadující šampiónka na rovinách i nad překážkami, Derby ještě nevyhrála.

                stáj Statek Blata Český ráj - stáj s triumfy v Českém Derby (2015) a také v Derby na Slovensku (2015-16).

 

10           CHIOUBOUCAR(FR) - vloni vítěz Pražského zimního favorita, ve Velké červnové ceně finišoval čtvrtý.

                žokej Martin Laube - mladý český žokej, na první klasický triumf čeká, vloni byl druhý v Srbském derby.

                trenérka Pavlína Sůrová - trenérka s převážně překážkovými svěřenci, čeká ji premiéra v klasickém dostihu.

                stáj Estrella - stáj zatím bez vítězství v nejvyšší kategorii, první účast v klasickém dostihu.

 

11           ANGKOR WAT(GB) - vítěz karlovarské Jarní ceny i Velké červnové ceny, letos neporažený.

                žokej Filip Minařík - čtyřnásobný německý šampión, vyhrál přes 1700 dostihů, na triumf v Derby čeká.

                trenér Josef Váňa - legenda českých dostihů, dosud připravil tři vítěze Českého Derby.

                stáj Joly - tradiční česká stáj s řadou triumfů v nejvyšší kategorii, včetně dvou klasických.

 

12           MILITARY RESPECT(FR) - vloni ve Francii třikrát těsně druhý, letos finišoval třetí ve slovenské Velké jarní ceně.

                žokej Jiří Chaloupka - z letošních jezdců nejvíc účastí v Českém Derby (17), dvakrát je vyhrál (2012, 2014).

                trenér Luboš Urbánek - trenér se zatím dvěma klasickými triumfy, vloni zvítězil ve Slovenském derby.

                stáj Lokotrans - stáj zatím vyhrála pět klasických dostihů, vloni zvítězila ve Slovenském derby.

              

13           KRISTIANO - v květnovém Memoriálu dr. Frankenbergera zaznamenal první vítězství kariéry.

                jezdec Beysim Ferhanov - loňský vicešampión, vyhrál Oaks v ČR i SR, letos jezdí méně, Derby ještě nevyhrál.

                trenérka Helena Vocásková - úřadující šampiónka na rovinách i nad překážkami, Derby ještě nevyhrála.

                stáj Stanislav Chudáček - stáj se sedmi triumfy v nejvyšší kategorii včetně klasického Oaks před pěti lety.

 

14           BIG BEN - držitel pátého místa z Velké jarní ceny a třetí příčky z Velké červnové ceny.

                žokej Giuseppe Virdis - italský žokej, letos působící v ČR, v Derby debutuje, klasický dostih nikdy nevyhrál.

                trenér Ludvík Haris - předloňský šampión, pět triumfů v nejvyšší kategorii, na klasické scéně zatím nikoliv.

                stáj Gold & Turf - zatím bez triumfu v nejvyšší kategorii, jediným koněm stáje je právě Big Ben.

 

15           WELL ABSOLUT - letos osmý ve Velké jarní ceně a devátý ve Velké červnové ceně.

                žokej Jan Verner - před pěti lety vítěz Slovenského derby, v Českém Derby byl nejlépe dvakrát třetí.

                trenérka Štěpánka Myšková - trenérka úspěšných překážkových koní, na klasické vítězství zatím čeká.

                stáj Racing Photo - v nejvyšší kategorii dosud jeden překážkový triumf, jediným koněm je Well Absolut.

 

16           NIKEANDNEMESIS(IRE) - vloni vítězka dvou menších dostihů v Irsku, letos čtvrtá v Jarní ceně klisen SR.

                žokej Zdenko Šmida - šestinásobný slovenský šampión, dvojnásobný vítěz Maďarského derby.

                trenér František Holčák - veleúspěšný kouč z Valašska, v Českém Derby drží rekord se sedmi vítězi.

                stáj Joly - tradiční česká stáj s řadou triumfů v nejvyšší kategorii, včetně dvou klasických.

 

náhradník:

17           BELL ELYSEES(GB) - vítěz menšího vytrvaleckého květnového dostihu, ve Velké červnové ceně čtrnáctý.

                žokejka Vendula Korečková - přední tuzemská jezdkyně, vyhrála tři klasické dostihy na Slovensku a v Rakousku.

                trenér Luboš Urbánek - trenér se zatím dvěma klasickými triumfy, vloni zvítězil ve Slovenském derby.

                stáj Lokotrans - stáj zatím vyhrála pět klasických dostihů, vloni zvítězila ve Slovenském derby.