Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Poprvé na dostizích - stará verze

Praktické informace pro návštěvníky

 

Jak dlouho dostihový den trvá, kolik jednotlivých dostihů se běží?

Dostihový den tvoří většinou osm dostihů s třicetiminutovými přestávkami, čili doba trvání programu je okolo 3,5 hodiny. Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, avšak jen výjimečně na jeho samotný konec.

 

Jak dostihový den probíhá?

Třicet minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem. Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci. S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. (To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Naproti tomu cíl je vždy na stejném místě.) V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování. Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové dekorováni v ceremoniálním paddocku. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a ve velkém paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

 

V kolik hodin mám na dostihy přijet?

Chcete-li v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně restaurace a občerstvení, je otevřen již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu každého dostihového dne.

 

Kde a kdy si koupím vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná dvě hodiny před startem prvního dostihu. Ke koupi plnocenné vstupenky (dospělá osoba) lze využít také online předprodej - s takto zakoupenou vstupenkou pak zamíříte rovnou k odbavovacímu turniketu.

 

Nabízíte nějaké slevové akce na vstupném?

Ano. Především děti do 15 let mjí vstup zcela zdarma, dále pak mládež do 18 let, studenti do 26 let a osoby 60 let a více mají třetinovou slevu ze základního vstupného. Kompletní přehled vstupného naleznete v ceníku.

 

Jak se k vám nejlépe dostanu?

Z centra Prahy je závodiště pohodlně dostupné veřejnou dopravou. Autobus č. 244 odjíždí od stanice metra Smíchovské nádraží, příměstská vlaková linka S7 jezdí z Hlavního nádraží a nádraží Praha-Smíchov, v opačném směru přijíždí z výchozí stanice Beroun. Oba typy spojů jezdí v půlhodinových intervalech a mají zastávku jen pár desítek metrů od vstupu do areálu závodiště.

 

Máte dostatek parkovacích míst?

Ano, parkoviště pro návštěvníky disponuje kapacitou 500 vozů. Na dostihy je tedy možné přijet vlastním vozem bez obavy z nedostatku parkovacích míst.

 

Mohou na závodiště psi?

Ano, vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

 

Je na dostizích vyžadováno předepsané oblečení (dress code)?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

 

Jak mohu dostihy sledovat?

Tribuna není rozdělena do sektorů, tudíž si každý divák může vybrat místo podle sebe. Pozice ve vyšších řadách Vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, Vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. K dispozici jsou také velkoplošné obrazovky, jedna v dráze před hledištěm tribuny, druhá u cremoniálního paddocku. Dostihy lze sledovat rovněž uvnitř tribuny na obrazovkách interního videookruhu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

 

Kde se nejlépe dozvím, jací koně a jezdci startují a informace o nich?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště případně na několika místech uvnitř areálu (infocentrum v přízemí tribuny, restaurace nad paddockem). K Dostihovému programu zdarma obdržíte přílohu LOT s tipy na jednotlivé dostihy. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají většinou v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách pod odkazy jednotlivých dostihových dnů, nebo na webu Jockey Clubu ČR.

 

Kalendář akcí